Stół drewniany loftowy — jaki kształt?

Meble te mają najczęściej kwadratowe, prostokątne, okrągłe i owalne blaty. Rzadziej na rynku można znaleźć bardziej wyszukane wersje stołów, w fantazyjnych kształtach —  zwykle w kolekcjach znanych producentów, ale nie…Kontynuuj czytanieStół drewniany loftowy — jaki kształt?

W jakich gałęziach gospodarki przydaje się cysterna?

Wiele dziedzin gospodarki potrzebuje specjalistycznych pojazdów do przewozu ciekłych ładunków, w tym także potencjalnie niebezpiecznych dla środowiska. Ich producenci dostosowują je do konkretnych wymagań, wyposażając w rozmaite rozwiązania. Chcesz wiedzieć, gdzie…Kontynuuj czytanieW jakich gałęziach gospodarki przydaje się cysterna?

Adwokat z Poznania prowadzący sprawy rozwodowe — kiedy warto skorzystać z pomocy?

Adwokat z Poznania prowadzący sprawy rozwodowe — kiedy warto skorzystać z pomocy?

Rozwód jest trudnym przeżyciem zarówno dla małżonków, jak i ich najbliższych. Dobrze więc zadbać o to, aby sprawa trwała jak najkrócej. W tym celu najlepiej spotkać się z drugą stroną procesu, by wspólnie ustalić szczegóły rozstania. Sprawdź, dlaczego obecność adwokata podczas mediacji i rozprawy w sądzie jest tak ważna. 

W czym może pomóc adwokat z Poznania?

Współpraca z kancelarią często rozpoczyna się już w momencie podjęcia decyzji o rozwodzie. Podczas konsultacji adwokat pomaga przygotować pozew oraz przedstawia przebieg całej sprawy. Pełnomocnik może również wziąć udział w mediacjach przedsądowych i kontaktować się z drugą ze stron w imieniu reprezentowanego klienta. Adwokat z Poznania jest także obecny podczas każdej rozprawy w sądzie. Ponadto prawnik sporządza odwołania od niekorzystnych decyzji. 

Czego dotyczą sprawy o rozwód?

Przebieg całej sprawy rozwodowej zależy w dużej mierze od sytuacji obojga małżonków. Niestety rzadko zdarza się, aby strony były ugodowe względem siebie, dlatego o większości ważnych kwestii związanych z życiem rodzinnym decyduje sąd. Konieczne jest ustalenie m.in.:

  • wysokości alimentów na dzieci oraz byłego partnera (w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie),
  • podziału wspólnego majątku,
  • sprawowania opieki nad małoletnimi (wraz z wyznaczeniem terminu spotkań z drugim rodzicem).

Czym kierować się podczas wyboru kancelarii prawnej?

Każde rozstanie małżonków przebiega na nieco innych warunkach. Czasem jest to szybki i prosty rozwód bez orzeczenia o winie, a w innych przypadkach może wiązać się z długą walką pomiędzy stronami ze względu na wybór drugiej opcji, czyli rozwodu z orzekaniem o winie partnera. Dobrze więc podjąć współpracę z lokalną kancelarią, która specjalizuje się w prawie rodzinnym i opiekuńczym oraz podejmowała się prowadzenia podobnych spraw.