Stół drewniany loftowy — jaki kształt?

Meble te mają najczęściej kwadratowe, prostokątne, okrągłe i owalne blaty. Rzadziej na rynku można znaleźć bardziej wyszukane wersje stołów, w fantazyjnych kształtach —  zwykle w kolekcjach znanych producentów, ale nie…Kontynuuj czytanieStół drewniany loftowy — jaki kształt?

W jakich gałęziach gospodarki przydaje się cysterna?

Wiele dziedzin gospodarki potrzebuje specjalistycznych pojazdów do przewozu ciekłych ładunków, w tym także potencjalnie niebezpiecznych dla środowiska. Ich producenci dostosowują je do konkretnych wymagań, wyposażając w rozmaite rozwiązania. Chcesz wiedzieć, gdzie…Kontynuuj czytanieW jakich gałęziach gospodarki przydaje się cysterna?

Co to są odczynniki chemiczne?

Preparaty do przeprowadzania analiz, badań czy syntez to podstawa funkcjonowania wszelkich laboratoriów. Oprócz ich kluczowej roli nie mogą także zostać wyręczone przez nowoczesny sprzęt, a nawet doświadczonych pracowników. Sprawdź, czym są odczynniki chemiczne, poznaj przykładowe substancje i dowiedz się, gdzie je kupić.

Czym są odczynniki chemiczne?

To określenie stosuje się do wszelkich mieszanin i roztworów syntetycznych, które są przeznaczone do pracy w laboratorium. Ważną cechą tych preparatów jest działanie w sposób przewidywany. Jest to podstawa działań w pracowniach, gdyż dzięki z góry spodziewanemu zachowaniu środka można zachować dużą dokładność w działaniach, co jest konieczne w przypadku większości analiz czy badań.

Ze względu na cechy, odczynniki chemiczne możemy podzielić pod względem:

  • czystości,
  • sposobu produkcji,
  • okresu trwałości,
  • ilości planowych zanieczyszczeń.

Należy pamiętać, że jeden związek może być podstawą wielu preparatów, właśnie ze względu na powyższe cechy.

Odczynniki chemiczne — przykłady

Mieszanin potrzebnych do prac laboratoryjnych jest wiele. Oprócz profesjonalnych są także takie substancje, które można wykorzystywać w domowych eksperymentach naukowych. Przykłady odczynników chemicznych to:

  • odczynnik Tollensa (do wykrywania aldehydów),
  • odczynnik Fehlinga (oznaczanie alkoholu odwodornionego),
  • odczynnik Trommera (jakościowe oznaczanie aldehydów),
  • odczynnik Nesslera (wykrywanie jonów amonowych).

Gdzie kupić odczynniki chemiczne?

Dla wszystkich przedstawicieli branż, które używają preparatów syntetycznych do prac analitycznych czy też naukowych, bardzo ważna będzie jakość produktu oraz jej stosunek do ceny. Kupując odczynniki chemiczne, wybierz sklep, który oferuje środki zagranicznych marek oraz wysokiej klasy zamienniki, a także sprawną realizację zamówienia i możliwość dostosowania towaru do potrzeb klienta. Postaw na oszczędność bez straty właściwości produktu.