Czym zajmuje się lekarz naczyniowiec w Poznaniu?

Czym zajmuje się lekarz naczyniowiec w Poznaniu?

Coraz więcej osób cierpi na schorzenia związane z układem krążenia. Sprawdź, czym zajmuje się chirurg naczyniowy i na jakie zabiegi mogą zdecydować się jego pacjenci. Zadbaj o swoje zdrowie i kontroluj stan żył.

Specjalizacja: lekarz naczyniowiec

Chirurgia naczyniowa to dziedzina medycyny obejmująca diagnozowanie i leczenie chorób w obrębie naczyń krwionośnych i układu limfatycznego. Lekarz naczyniowiec w Poznaniu kontakt z pacjentem rozpoczyna od precyzyjnej diagnostyki. Może zlecić na przykład USG dopplerowskie tętnic szyjnych, kręgowych, trzewnych oraz kończyn dolnych i górnych. Często wykonywana jest także tomografia komputerowa tętnic i żył. Na podstawie uzyskanych wyników badań dobierany jest dalszy plan terapeutyczny. Naczyniowiec zajmuje się między innymi:

  • chorobami zapalnymi układu krążenia,
  • zespołem stopy cukrzycowej,
  • zatorami tętnicy płucnej,
  • przewlekłymi owrzodzeniami żylnymi,
  • nowotworami układu naczyniowego,
  • żylakami i niewydolnością żył głębokich,
  • tętniakami aorty piersiowej i brzusznej.

Wśród objawów wyżej wymienionych schorzeń można wymienić puchnięcie nóg, mrowienie rąk, występowanie owrzodzeń oraz ran, które trudno się goją. Symptomami mogą być także przebarwienia, duszności i obrzęk kostek oraz stóp.

Metody terapii chorób żył i tętnic

Istnieją różne metody terapeutyczne dla pacjentów zmagających się z problemami z naczyniami krwionośnymi. Dużą popularność zyskała na przykład skleroterapia, której celem jest usuwanie żylaków. Polega na ostrzykiwaniu ich odpowiednio dobranym lekiem obliterującym. Wśród metod wewnątrznaczyniowych można wymienić przezskórną angioplastykę balonową. Jest to wszczepienie cewnika balonowego, który poprawia drożność naczynia oraz przepływ krwi. Aterektomia natomiast polega na usuwaniu z tętnic blaszki naczyniowej.

Chirurgia naczyniowa w Poznaniu

Zauważasz u siebie objawy niedrożności żył? Pójdź do lekarza i przeprowadź diagnostykę układu krwionośnego i limfatycznego. Wcześnie wykryte choroby łatwiej jest leczyć. Do wyboru masz różne metody terapeutyczne, takie jak skleroterapia oraz angioplastyka balonowa.