Stół drewniany loftowy — jaki kształt?

Meble te mają najczęściej kwadratowe, prostokątne, okrągłe i owalne blaty. Rzadziej na rynku można znaleźć bardziej wyszukane wersje stołów, w fantazyjnych kształtach —  zwykle w kolekcjach znanych producentów, ale nie…Kontynuuj czytanieStół drewniany loftowy — jaki kształt?

W jakich gałęziach gospodarki przydaje się cysterna?

Wiele dziedzin gospodarki potrzebuje specjalistycznych pojazdów do przewozu ciekłych ładunków, w tym także potencjalnie niebezpiecznych dla środowiska. Ich producenci dostosowują je do konkretnych wymagań, wyposażając w rozmaite rozwiązania. Chcesz wiedzieć, gdzie…Kontynuuj czytanieW jakich gałęziach gospodarki przydaje się cysterna?

Dywany góralskie – sposób na wprowadzenie folkloru do domu

Dywany góralskie – sposób na wprowadzenie folkloru do domu

Motywy etniczne są popularne w wielu wnętrzach – nowoczesnych, jak i klasycznych. Większość osób chętnie stawia głównie na ozdoby z odleglejszych krain, jak Afryka czy Azja. Czemu jednak nie spojrzeć na polski folklor, w tym np. góralski? Dywany inspirowane tamtejszą kulturą ludową są wyjątkowym dodatkiem do wnętrz. Dowiedz się więcej o nich teraz!

Dywany góralskie – z czego się je robi?

Te niezwykłe ozdoby podłóg, pasujące do jadalni, sypialni czy salonu, tradycyjnie produkuje się m.in. z wełny owczej lub ze skóry, dzięki czemu mają bardziej ekskluzywny charakter. Współcześnie dekoracje te wytwarza się również z poliestru. Klasyczne dywany góralskie są kolorowe, z najróżniejszymi wzorami charakterystycznymi dla kultury górali. Te bardziej nowoczesne często są np. dwu- lub trzykolorowe i mają nieco oszczędniejszy deseń, co wcale nie uchybia ich charakterowi!

Zalety dywanów góralskich

W zależności od materiału i dobranego deseniu – dywany góralskie idealnie komponują się z najróżniejszymi wnętrzami. Te ze skóry na przykład świetnie pasują zarówno do pomieszczeń zaaranżowanych w nowoczesnym, loftowym, jak i rustykalnym klimacie. Z kolei wełniane rewelacyjnie zgrywają się z klasycznie urządzoną przestrzenią.

Duży atut stanowi fakt, że takie dekoracje ocieplają pokój. To szczególnie ważne jeśli zdecydowałeś się na styl minimalistyczny. Aby nie był on zbyt surowy – warto położyć na posadzce taką ozdobę. Przełamie ona charakterystyczny dla tego typu aranżacji chłód. Poza tym – znakomicie sprawdzi się jako izolacja termiczna oraz akustyczna podłoża.

Jak dobrać dywan góralski do wnętrza?

Dobór takiej ozdoby w dużej mierze zależy od preferencji, ale nie tylko. Zwróć uwagę na rozmiar, aby dobrze wpasował się w przestrzeń, w której ma się znaleźć. Nieobojętny pozostaje kształt – prostokątny pasuje do większości wnętrz, ale okrągły może nadać im nieco dynamiki. Dzięki tym wskazówkom na pewno znajdziesz właściwą dekorację.