Jak dobrze wybrać kosmetyki do twarzy?

Cera każdego dnia narażona jest na wpływ szkodliwych czynników. Bezsprzecznie tym, co szkodzi jej najmocniej, jest słońce, jednak negatywnie wpływają na nią też inne zjawiska  atmosferyczne (wiatr, mróz), jak i…Kontynuuj czytanieJak dobrze wybrać kosmetyki do twarzy?

odkurzacze

Ekologiczne odkurzacze – czy to się opłaca?

Na rynku akcesoriów AGD pojawia się coraz więcej nowoczesnych sprzętów, których producenci zwracają uwagę nie tylko na funkcjonalność, lecz także na troskę o środowisko naturalne. Z myślą o zminimalizowaniu zużycia energii elektrycznej oraz ułatwieniu sprzątania znane marki tworzą ekologiczne odkurzacze. Warto dowiedzieć się, co je charakteryzuje i dlaczego cieszą się tak dużą popularnością. Sprawdź!

Odkurzacze ekologiczne… czyli jakie?

Aby urządzenie otrzymało miano ekologicznego, musi spełniać kilka kryteriów – przede wszystkim powinno zużywać znacznie mniej prądu niż jego klasyczne odpowiedniki. Tak właśnie jest w przypadku opisywanych odkurzaczy – pobierają mniej energii elektrycznej, generując tym samym mniejsze koszty eksploatacji. Choć silnik pracuje z niższą mocą, siła ssania pozostaje na wysokim poziomie, dzięki czemu efekty sprzątania są satysfakcjonujące.

Kolejną zaletą wyróżniającą ekologiczne odkurzacze jest to, że zanieczyszczenia gromadzą się w specjalnym pojemniku, który z łatwością można opróżnić i wyczyścić, aby był gotowy do ponownego użycia. To wygodne rozwiązanie ograniczające konieczność zakupu specjalnych worków i ich wymieniania – można dzięki temu znacznie zaoszczędzić.

Innym elementem znajdującym się w nowoczesnych urządzeniach jest filtr HEPA. Skuteczna filtracja wydmuchiwanego powietrza jest niezbędna, żeby zniwelować obecność mikroorganizmów – nawet tych mikroskopijnej wielkości. Ten element przydaje się zwłaszcza w domach, w których mieszkają alergicy. Należy pamiętać, że – aby zapewnić niesłabnącą wydajność filtrów – konieczne jest ich regularne czyszczenie. Tylko wtedy będą naprawdę efektywne.

Wygodne odkurzanie z nowoczesnymi modelami – gwarantowany komfort sprzątania

Chcąc sprawić, że sprzątanie stanie się wygodne, szybkie i ekologiczne, warto stawiać na nowoczesne urządzenia. Poza wspomnianymi powyżej zaletami odznaczają się one również:

  • cichą pracą – ma to szczególne znaczenie, jeśli w domu mieszkają małe dzieci, a rodzice odkurzają w trakcie ich snu. Sprzęt, który nie emituje zbyt głośnych dźwięków, będzie w tym przypadku idealny. Sprawdzi się również, jeśli użytkownik sprząta w niestandardowych godzinach – na przykład wcześnie rano lub w nocy – nie zakłóci ciszy nocnej,
  • możliwością automatycznej pracy – taką funkcję mają roboty odkurzające, które ładują się w specjalnej stacji, a następnie – zgodnie z zaprogramowaniem przez użytkownika – samodzielnie usuwają zabrudzenia z podłogi.

W ofercie można aktualnie znaleźć wiele różnorodnych modeli, a wśród nich odkurzacze ręczne – idealne dla osób starszych i tych, które nie lubią czy nie mogą się schylać, jak również centralne – odprowadzające powietrze poza budynek.

Warto wybrać nowoczesne odkurzacze ekologiczne, by usprawnić sobie codzienne obowiązki!

Nie da się ukryć, że innowacyjne technologie znacznie ułatwiają życie – nie inaczej jest z nowoczesnymi odkurzaczami, których funkcjonalność zachwyca, a niskie koszty eksploatacji zachęcają do zakupu. Warto skorzystać z tej możliwości i już dziś zaopatrzyć się w takie urządzenie.