Stół drewniany loftowy — jaki kształt?

Meble te mają najczęściej kwadratowe, prostokątne, okrągłe i owalne blaty. Rzadziej na rynku można znaleźć bardziej wyszukane wersje stołów, w fantazyjnych kształtach —  zwykle w kolekcjach znanych producentów, ale nie…Kontynuuj czytanieStół drewniany loftowy — jaki kształt?

W jakich gałęziach gospodarki przydaje się cysterna?

Wiele dziedzin gospodarki potrzebuje specjalistycznych pojazdów do przewozu ciekłych ładunków, w tym także potencjalnie niebezpiecznych dla środowiska. Ich producenci dostosowują je do konkretnych wymagań, wyposażając w rozmaite rozwiązania. Chcesz wiedzieć, gdzie…Kontynuuj czytanieW jakich gałęziach gospodarki przydaje się cysterna?

Jakie zabiegi wykonuje lekarz naczyniowiec w Poznaniu?

Jakie zabiegi wykonuje lekarz naczyniowiec w Poznaniu?

Masz żylaki lub objawy chorób układu krwionośnego i limfatycznego? Dowiedz się, jakie zabiegi może wykonać lekarz specjalizujący się w chirurgii naczyniowej. Wykorzystaj możliwości współczesnej medycyny i dbaj o swoje zdrowie.

Chirurgia naczyniowa

Zabiegi chirurgiczne na żyłach i tętnicach przeprowadzane są po wykonaniu odpowiednich badań. Najczęściej zleca się USG dopplerowskie i tomografię komputerową. Po określeniu rodzaju i stanu zaawansowania choroby można zdecydować się na przykład na:

  • skleroterapię, czyli ostrzykiwanie żylaków lekiem obliterującym w celu ich usunięcia i przywrócenia wydolności żył,
  • angioplastykę balonową, która polega na wszczepianiu specjalnego cewnika balonowego w miejsce zwężenia tętnicy,
  • operacyjne leczenie obrzęku limfatycznego,
  • aterektomię, w której trakcie usuwa się blaszkę miażdżycową z tętnic,
  • wszczepienie stentu lub stentograftu, stosowane w przypadku całkowitego uszkodzenia tętnicy lub chorób tętnicy szyjnej i udowej.

Lekarz naczyniowiec w Poznaniu w przypadku najbardziej zaawansowanych schorzeń może przeprowadzić amputację kończyny. Ten zabieg najczęściej wykonywany jest w przypadku stopy cukrzycowej.

Objawy chorób tętnic i żył

Po czym poznać, że z naczyniami krwionośnymi i układem limfatycznym dzieje się coś złego? Z pewnością warto uważnie obserwować swój organizm. Wśród niepokojących objawów można wymienić na przykład mrowienie rąk i nóg oraz występowanie obrzęków. Osoby mające żylaki często zauważają pieczenie kończyn dolnych po długim przebywaniu w pozycji stojącej oraz opuchliznę kostek. Diabetycy mogą doświadczyć tak zwanej stopy cukrzycowej, której symptomami są trudno gojące się rany, zasinienia skóry, deformacja paznokci oraz martwica tkanek. Do objawów niewydolności tętnic mogą zaliczać się też duszności.

Konsultacje i zabiegi u lekarza naczyniowca w Poznaniu

Już wiesz, czym zajmuje się chirurg naczyniowy. Dbaj o swoje zdrowie i szybko reaguj na nieprawidłowości działania Twojego organizmu. Możesz zapisać się na konsultację i diagnostykę oraz zaawansowane zabiegi medyczne, takie jak angioplastyka balonowa.