Kosmetyki do twarzy – jak wybierać, gdzie szukać?

Dbając o swój wygląd, kobiety zwykle najwięcej uwagi poświęcają pielęgnacji twarzy. Trudno się temu dziwić — ta część ciała jest najmocniej narażona na wpływ szkodliwych czynników i w związku z tym najbardziej potrzebuje troski. By pielęgnacja przynosiła odpowiednie efekty, musi być systematyczna, dobrana do potrzeb cery oraz opierać się na stosowaniu odpowiednich preparatów. Sprawdź, jakich.

Jak dobierać kosmetyki do potrzeb skóry?

Dbanie o skórę z produktami wybranymi przypadkowo może dać efekty odwrotne do zamierzonych — często po prostu szkodzi skórze. Kosmetyki do twarzymogą dobrze spełniać swoją funkcję, tylko jeśli są prawidłowo dobrane, przy czym trzeba brać pod uwagę różne czynniki. Są to:

  • typ cery (tłusta, mieszana, sucha),
  • ewentualne problemy, z jakimi chce się walczyć (wysuszenie, starzenie, naczynka, trądzik),
  • oczekiwane efekty (np. rozświetlenie, zmatowienie, ograniczenie występowania niedoskonałości).

Oczywiście pielęgnacja twarzy musi być też kompletna. Każda cera, bez względu na rodzaj, potrzebuje oczyszczania, złuszczania, nawilżania i ochrony przeciwsłonecznej.

Naturalne czy chemiczne?

Obecnie panuje moda na stosowanie naturalnych kosmetyków. Uważa się, że są one zawsze lepszym wyborem niż chemiczne, ale tak naprawdę zdobycze biochemii kosmetycznej także mogą oddać wielkie zasługi. Opieranie się wyłącznie na naturze może nie dawać oczekiwanych skutków, zwłaszcza gdy ma się poważniejsze problemy ze skórą, jak trądzik, niedoskonałości czy silne przesuszenie. Wówczas kosmetyki z kwasami złuszczającymi, kwasem hialuronowym i innymi substancjami chemicznymi, o odpowiednich stężeniach, mogą dawać lepsze efekty niż wyciągi roślinne, skuteczne i godne polecenia, ale dość łagodne. Dobrym miejscem na zakup kosmetyków jest więc taka drogeria kosmetyczna, która oferuje zarówno preparaty naturalne, jak i oparte na substancjach chemicznych.

Skuteczna pielęgnacja to nie tylko kosmetyki!

Chcąc dobrze zadbać o swoją cerę, warto postawić na właściwe preparaty i systematyczną pielęgnację. Nie można też zapominać o innych istotnych czynnikach jak odpowiednia ilość snu, płynów, unikanie używek.