Drabinka, drążek — co wybrać dla dzieci?

Aktywność fizyczna to jedna z kluczowych kwestii dla zachowania dobrego samopoczucia oraz zdrowia organizmu —  znajduje się na równi ze zdrowym odżywianiem. Dotyczy to osób w każdym wieku, tak naprawdę…Kontynuuj czytanieDrabinka, drążek — co wybrać dla dzieci?

Kurkuma, czy rzeczywiście działa?

Tę przyprawę warto włączyć do swojego jadłospisu, gdyż ma pozytywny wpływ na stan zdrowia. Jej właściwości zostały docenione już wiele wieków temu w Azji. W Indiach żółty proszek używany był zarówno w kuchni, jak i w medycynie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na co jest kurkuma, to przeczytaj ten artykuł.

Z czego pozyskiwana jest kurkuma i jakie ma działanie?

Ostryż długi zwany również szafranem indyjskim to roślina, z której kłącza uzyskuje się złocisty proszek. Nadaje on daniom orientalnego aromatu oraz lekko ostrego smaku z nutą goryczki. Zawarta w przyprawie kurkumina jest silnym antyoksydantem i środkiem kojącym stany zapalne. Z tego względu używana jest w ziołolecznictwie jako preparat:

  • na gojenie ran,
  • profilaktyczny w chorobach układu krążenia, pokarmowego,
  • wspomagający terapie zwyrodnienia stawów (OA), Parkinsona i Alzheimera,
  • obniżający poziom glukozy we krwi.

Przez wzgląd na holistyczne działanie kurkuma nazywana jest panaceum na różne dolegliwości.

Właściwości kurkumy – czyli na co warto zwrócić uwagę?

Zdaniem ekspertów, kurkuma zwiększa swoją przyswajalność w połączeniu z czarnym pieprzem. Działa on jak katalizator i podnosi skuteczność kurkuminy! Zatem pamiętaj o tym w trakcie przygotowywania posiłków lub przyjmowania suplementów.

Jeśli chodzi o właściwości kurkumy, to wykazuje ona działanie:

  • przeciwnowotworowe,
  • przeciwcukrzycowe,
  • spowalniające starzenie organizmu,
  • przeciwzapalne.

Kurkuma – cenny dar medycyny ajurwedyjskiej

Coraz częściej sięga się po substancje, które pochodzą wprost z natury. Preparaty jak sproszkowane kłącze ostryża długiego wspierają medycynę konwencjonalną. Przed zastosowaniem kurkuminy przeczytaj, na co jest i jak ją przyjmować. Uważnie zapoznaj się z zalecenia na opakowaniu i stosuj się do nich. Na zdrowie!