Czy trzeba oddać stary akumulator?

Co jakiś czas w samochodzie trzeba zamienić pewne części. Akumulator to jedna z nich. Wymiana baterii średnio powinna następować co około 4-6 lat, a w niektórych warunkach – rzadziej. Przy…Kontynuuj czytanieCzy trzeba oddać stary akumulator?

Co zrobić ze zużytym akumulatorem?

To jedna z części eksploatacyjnych wymienianych w każdym aucie. Nowe baterie samochodowe kupuje się średnio co 4-6 lat. Pozbywanie się jednak starych egzemplarzy nigdy nie powinno polegać na wyrzuceniu ich…Kontynuuj czytanieCo zrobić ze zużytym akumulatorem?

Kurkuma

Kurkuma, czy rzeczywiście działa?

Tę przyprawę warto włączyć do swojego jadłospisu, gdyż ma pozytywny wpływ na stan zdrowia. Jej właściwości zostały docenione już wiele wieków temu w Azji. W Indiach żółty proszek używany był zarówno w kuchni, jak i w medycynie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na co jest kurkuma, to przeczytaj ten artykuł.

Z czego pozyskiwana jest kurkuma i jakie ma działanie?

Ostryż długi zwany również szafranem indyjskim to roślina, z której kłącza uzyskuje się złocisty proszek. Nadaje on daniom orientalnego aromatu oraz lekko ostrego smaku z nutą goryczki. Zawarta w przyprawie kurkumina jest silnym antyoksydantem i środkiem kojącym stany zapalne. Z tego względu używana jest w ziołolecznictwie jako preparat:

  • na gojenie ran,
  • profilaktyczny w chorobach układu krążenia, pokarmowego,
  • wspomagający terapie zwyrodnienia stawów (OA), Parkinsona i Alzheimera,
  • obniżający poziom glukozy we krwi.

Przez wzgląd na holistyczne działanie kurkuma nazywana jest panaceum na różne dolegliwości.

Właściwości kurkumy – czyli na co warto zwrócić uwagę?

Zdaniem ekspertów, kurkuma zwiększa swoją przyswajalność w połączeniu z czarnym pieprzem. Działa on jak katalizator i podnosi skuteczność kurkuminy! Zatem pamiętaj o tym w trakcie przygotowywania posiłków lub przyjmowania suplementów.

Jeśli chodzi o właściwości kurkumy, to wykazuje ona działanie:

  • przeciwnowotworowe,
  • przeciwcukrzycowe,
  • spowalniające starzenie organizmu,
  • przeciwzapalne.

Kurkuma – cenny dar medycyny ajurwedyjskiej

Coraz częściej sięga się po substancje, które pochodzą wprost z natury. Preparaty jak sproszkowane kłącze ostryża długiego wspierają medycynę konwencjonalną. Przed zastosowaniem kurkuminy przeczytaj, na co jest i jak ją przyjmować. Uważnie zapoznaj się z zalecenia na opakowaniu i stosuj się do nich. Na zdrowie!