Komu należy się zwrot podatku z zagranicy?

Wszystkie osoby, które osiągały w poprzednim roku kalendarzowym jakiekolwiek dochody na terytorium zagranicznego państwa, mogą starać się odzyskać część nadpłaconych składek podatkowych. Najważniejsze, aby złożyć PIT w terminie zgodnie z obowiązującymi…Kontynuuj czytanieKomu należy się zwrot podatku z zagranicy?

Jak uzyskać zwrot podatku z zagranicy?

Odkąd Polska dołączyła do UE, spora liczba Polaków wyjechała za granicę w celach zarobkowych. Wśród najczęściej wybieranych państw można wymienić m.in.  Niemcy, Holandię, Belgię, Szwecję czy Norwegię. Rezydenci oraz nierezydenci powyższych…Kontynuuj czytanieJak uzyskać zwrot podatku z zagranicy?

Podstawowe zastosowanie ciągnika komunalnego

Producenci oferują różne rodzaje traktorów, które są stosowane nie tylko w gospodarstwie rolnym. Firmy proponują modele sadownicze, leśne oraz wykorzystywane w pracach budowlanych. W wielu przypadkach wystarczy jedynie zmiana osprzętu, aby…Kontynuuj czytaniePodstawowe zastosowanie ciągnika komunalnego

Na co zwracać uwagę, kupując terminal do firmy?

Na co zwracać uwagę, kupując terminal do firmy?

Coraz więcej klientów oczekuje od firm, że będą mogli płacić za produkty lub usługi bezgotówkowo. Oprócz tego – w myśl obowiązującego w Polsce prawa, wiele z nich musi mieć terminale płatnicze! A na co przedsiębiorcy powinni zwrócić uwagę, wybierając takie urządzenie dla swojej działalności? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej.

Terminal a prowadzony biznes – czy to ma znaczenie?

Czy model takiego urządzenia ma znaczenie w kontekście rodzaju firmy, którą się prowadzi? Jak najbardziej! Na rynku bowiem można znaleźć najróżniejsze warianty takiego sprzętu. Dostępne są terminale płatnicze przewodowe i bezprzewodowe. Te pierwsze najlepiej sprawdzają się wtedy, gdy dane przedsiębiorstwo działa jedynie stacjonarnie. Podłączenie do sieci LAN daje stabilne i szybkie połączenie, dzięki czemu płatności są sprawnie przetwarzane.

Inaczej to wygląda w przypadku, gdy chodzi o biznesy, w których usługi wykonywane są nie tylko w ich siedzibach, czyli np. restauracje czy sklepy z dowozem. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem są urządzenia bezprzewodowe, działające w sieci GPRS lub Wi-Fi. Często mają one sloty na karty SIM, co pozwala korzystać z zasięgu sieci komórkowych.

Z jakimi kosztami wiąże się posiadanie terminala płatniczego?

Zakup terminala płatniczego to jeden z wydatków, jaki czeka właściciela firmy decydującego się na wprowadzenie płatności bezgotówkowych. Oprócz tego ponosi się koszty z racji korzystania z tych urządzeń. Obecnie wyróżnia się dwa główne modele rozliczeń. Pierwszy to forma miesięcznego abonamentu. Drugi z kolei to opłata za każdą transakcję o stawce stałej, np. 0,10 zł, lub procentowej, od wartości operacji. Kolejne wydatki związane z posiadaniem tego urządzenia mogą wynikać z dodatkowych usług, jakie firma oferuje swoim klientom, w tym m.in. doładowanie telefonu czy wypłaty gotówki.

Wiele firm musi mieć terminal!

Trzeba też pamiętać, że na mocy aktualnego kształtu ustawy Prawo Przedsiębiorców ustawodawca wprowadził konieczność posiadania przez wybrane firmy terminala płatniczego. Warto więc sprawdzić, czy się należy do tego grona. Jeśli tak jest w Twoim przypadku – pamiętaj, by dobrać sprzęt stosownie do Twoich potrzeb.