Stół drewniany loftowy — jaki kształt?

Meble te mają najczęściej kwadratowe, prostokątne, okrągłe i owalne blaty. Rzadziej na rynku można znaleźć bardziej wyszukane wersje stołów, w fantazyjnych kształtach —  zwykle w kolekcjach znanych producentów, ale nie…Kontynuuj czytanieStół drewniany loftowy — jaki kształt?

W jakich gałęziach gospodarki przydaje się cysterna?

Wiele dziedzin gospodarki potrzebuje specjalistycznych pojazdów do przewozu ciekłych ładunków, w tym także potencjalnie niebezpiecznych dla środowiska. Ich producenci dostosowują je do konkretnych wymagań, wyposażając w rozmaite rozwiązania. Chcesz wiedzieć, gdzie…Kontynuuj czytanieW jakich gałęziach gospodarki przydaje się cysterna?

Podstawowe zastosowanie ciągnika komunalnego

Producenci oferują różne rodzaje traktorów, które są stosowane nie tylko w gospodarstwie rolnym. Firmy proponują modele sadownicze, leśne oraz wykorzystywane w pracach budowlanych. W wielu przypadkach wystarczy jedynie zmiana osprzętu, aby móc wykonywać dodatkowe prace. Tego rodzaju pojazdy znajdują również zastosowanie w usługach porządkowych świadczonych na terenach wiejskich i miejskich. Poznaj ich cechy.

Charakterystyka ciągników komunalnych

Każdy traktor (m.in. rolniczy, leśny czy sadowniczy) wyróżnia się nieco innymi parametrami technicznymi, a także wielkością. Modele leśne są znacznie większe od pozostałych, natomiast ciągnik komunalny charakteryzuje się właśnie niewielkim, kompaktowym gabarytem. Oczywiście sporo tutaj zależy od rodzaju wykonywanych prac, jednak zazwyczaj na miejskich drogach znacznie lepiej sprawdzi się mniejszy pojazd z dużą zwrotnością. 

Tradycyjne traktory stosowane głównie przy pracach w gospodarstwie rolnym można podzielić na ciągniki rolnicze 4×4, 4×2 lub modele gąsienicowe i półgąsienicowe. Natomiast w przypadku pojazdów komunalnych zwykle stosowany jest napęd na cztery koła, dzięki czemu sprzęt doskonale radzi sobie niemal w każdych warunkach (jest to szczególnie istotne w zimie).

Przy jakich pracach stosowany jest traktor komunalny?

Inne zastosowanie ma sprzęt wykorzystywany przez przedstawicieli instytucji miejskich, a nieco odmienne będzie mieć pojazd użytkowany w prywatnych firmach świadczących usługi komunalne. Jednak najczęściej tego rodzaju traktor bierze udział w takich pracach jak:

  • odśnieżanie dróg i chodników wraz z posypywaniem powierzchni solą i piaskiem,
  • oczyszczanie dróg i poboczy, autostrad czy terenów na lotniskach,
  • koszenie trawy,
  • wywóz śmieci,
  • pielęgnacja zieleni w miejskich parkach bądź ogrodach prywatnych.

Dodatkowy osprzęt sprawia, że ciągnik może również pełnić funkcję ładowarki, koparki czy spycharki. 

Jak sfinansować zakup ciągnika?

Nabycie traktora stanowi niemały wydatek dla przyszłego właściciela. Zawsze można jednak skorzystać z dodatkowych opcji, takich jak m.in. leasing, kredyt czy dotacje. Ponadto klienci często wybierają używane pojazdy, które są dostępne w atrakcyjnych cenach. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji użytkownik sprzętu nie może liczyć na bezpłatny przegląd i serwis, a maszyna nie jest objęta gwarancją producenta.