Quady spalinowe – stalowe rumaki nie tylko dla dorosłych!

Głośny ryk silników. Zawrotne prędkości. Możliwość łatwego pokonywania najróżniejszych przeszkód terenowych. Quady spalinowe cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród małych, jak i dużych fanów szaleństw na czterech kółkach. Czym się…Kontynuuj czytanieQuady spalinowe – stalowe rumaki nie tylko dla dorosłych!

Jakie zabiegi wykonuje lekarz naczyniowiec w Poznaniu?

Masz żylaki lub objawy chorób układu krwionośnego i limfatycznego? Dowiedz się, jakie zabiegi może wykonać lekarz specjalizujący się w chirurgii naczyniowej. Wykorzystaj możliwości współczesnej medycyny i dbaj o swoje zdrowie.…Kontynuuj czytanieJakie zabiegi wykonuje lekarz naczyniowiec w Poznaniu?

Przy jakich pracach wykorzystywany jest ciągnik komunalny?

Na rynku można znaleźć sporo modeli traktorów, które różnią się wielkością, parametrami technicznymi oraz przeznaczeniem. Warto o tym pamiętać podczas poszukiwania odpowiedniego pojazdu do codziennej pracy. Nie każda maszyna poradzi sobie w warunkach miejskich, gdzie istotne są duża zwrotność oraz niewielkie wymiary, czy na podmokłych i nierównych terenach leśnych. Przekonaj się, jaki model sprawdzi się przy pracach komunalnych.

Różnice pomiędzy ciągnikiem rolniczym a komunalnym

Traktory wykorzystywane w gospodarstwach można podzielić według budowy układu jezdnego. Wyróżnia się ciągnik rolniczy 4×4 lub 4×2, a także model gąsienicowy czy półgąsienicowy. Tego rodzaju maszyny zostały odpowiednio przystosowane do pracy niemal w każdych warunkach na roli oraz do przewożenia naczep i dodatkowego osprzętu rolniczego. Z kolei ciągnik komunalny charakteryzuje się znacznie mniejszymi wymiarami, dzięki czemu może być stosowany także do pielęgnacji zieleni w parkach czy prywatnych ogrodach. Ponadto pojazd musi wyróżniać się dobrą zwrotnością i standardowo jest wyposażony w napęd 4×4.

Szerokie zastosowanie ciągnika komunalnego

Opisywane maszyny mogą być stosowane zarówno przez przedstawicieli samorządów miejskich, jak i prywatne firmy, które zajmują się pielęgnacją terenów zielonych czy odśnieżaniem dróg i chodników. To właśnie od zakresu świadczonych usług zależeć będzie dobór właściwego ciągnika i dodatkowego osprzętu. Niektórym przedsiębiorstwom wystarczy jeden pojazd, a inne muszą wręcz zaopatrzyć się nawet w kilka traktorów, by móc w terminie wykonać wszystkie zlecone prace (mowa głównie o usługach realizowanych na sporych obszarach gminnych i miejskich).

Wśród najważniejszych prac komunalnych świadczonych z użyciem ciągnika można wymienić:

  • oczyszczanie powierzchni dróg i poboczy,
  • koszenie trawników,
  • odśnieżanie,
  • wywóz śmieci.

Nowy czy używany traktor do prac komunalnych?

Przyszli właściciele specjalistycznych maszyn mają do wyboru ofertę producenta lub wyszukanie odpowiedniego sprzętu na rynku wtórnym. Ostateczna decyzja zależy przede wszystkim od oczekiwań oraz potrzeb klienta, a także możliwości finansowych. Należy jednak podkreślić, że nowe ciągniki można nabyć z wykorzystaniem kredytu lub leasingu. Pojazdy są na gwarancji, więc ich posiadacz skorzysta również z usług serwisowych.