Do czego służy oprogramowanie CAD?

Obecnie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie firm bez aplikacji wspomagających komputerowe projektowanie obiektów. Pojawienie się tego typu rozwiązań zrewolucjonizowało rynek, pozwoliło przyspieszyć pracę, wyeliminować wiele błędów. Kluczowy jest wybór właściwej aplikacji…Kontynuuj czytanieDo czego służy oprogramowanie CAD?

Jak wybierać oprogramowanie CAD? Praktyczne porady!

Projektowanie komputerowe znacznie przyspieszyło wykonywanie pracy w zakładach przemysłowych. Stosowanie tego rozwiązania usprawnia wiele procesów. Żeby jednak specjaliści mogli w pełni wykorzystywać potencjał tzw. grafiki inżynierskiej, muszą otrzymać idealnie dopasowane…Kontynuuj czytanieJak wybierać oprogramowanie CAD? Praktyczne porady!

Quady spalinowe – stalowe rumaki nie tylko dla dorosłych!

Quady spalinowe – stalowe rumaki nie tylko dla dorosłych!

Głośny ryk silników. Zawrotne prędkości. Możliwość łatwego pokonywania najróżniejszych przeszkód terenowych. Quady spalinowe cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród małych, jak i dużych fanów szaleństw na czterech kółkach. Czym się wyróżniają? Co charakteryzuje modele przeznaczone dla najmłodszych? Dowiedz się o tym teraz!

Quad – pojazd stworzony na potrzeby wojska                         

Pojazdy ATV powstały pierwotnie z myślą o armii, a konkretniej mówiąc – o służbach specjalnych oraz funkcjonariuszach działających na granicach państwa. Dzięki dużej mobilności, rozwijanym prędkościom, zdolności pokonywania najróżniejszych przeszkód terenowych, idealnie sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach. Można na nich jeździć po równinach, górach, terenach podmokłych lub pustyniach. Ba! Specjalne rozwiązania umożliwiają dostosowywanie ich do poruszania się po pokrywie śnieżnej! Nic dziwnego więc, że cieszą się dużym uznaniem wśród różnych specjalistów… oraz miłośników sportów ekstremalnych.

Obecnie quady spalinowe , podobnie jak motory crossowe, są wykorzystywane również m.in. podczas zawodów off-road. Zwolennicy „ostrzejszych” konkurencji chętnie prezentują na nich też najróżniejsze ewolucje, racząc oglądających niebezpiecznymi w wykonaniu popisami kaskaderskimi. ATV to także rewelacyjne pojazdy dla tych, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Chętnie dosiadają ich np. grzybiarze i wędkarze.

Quady dla dorosłych a dla dzieci – czym się różnią?

Warto wiedzieć, że quady spalinowe są dostępne zarówno w wersji dla dorosłych użytkowników, jak i najmłodszych. Główne różnice między nimi leżą w gabarytach. Te dla dzieci są dostosowane do ich wymogów, by były dla małego człowieka w pełni ergonomiczne i łatwiejsze do opanowania w trakcie jazdy. Mają też mniejszą moc, co nie zmienia faktu, że wciąż potrafią rozwinąć duże prędkości.

Jakiej marki quady wybrać?

Na rynku można spotkać propozycje najróżniejszych producentów. Warto jednak zwrócić uwagę na sprzęt oferowany przez markę Kayo. Wśród jej produktów znajdziesz zarówno ATV dla początkujących (w tym dla młodszych fanów prędkości), jak i dla bardziej doświadczonych miłośników stalowych rumaków. Sprawdź je już teraz i wybierz model dla siebie.